יושבים על ארגזים

בכל מעבר שהוא – דירה, משרד, מחסן וכד’ – אנו נזקקים לעזרתם של קרטונים שיסייעו לנו במעבר. תפקידם של הקרטונים הוא לאכלס את כל רכושנו וחפצינו בעת מעבר ממקום אחד למשנהו. במיוחד כאשר מדובר במעבר דירה, אנו צריכים מספר גדול מאוד של קרטונים, שכן בדירה יש לנו הכי הרבה ציוד. הקומיקאי ג\’רי סיינפלד אמר פעם באחת התוכניות שלו שברגע שאנשים נכנסים לתהליך של מעבר דירה הם מתחילים לחפש קרטונים בכל מקום. ממש כמו כלב ציד שתפקידו לאתר את בעלי החיים הניצודים, כך אותם אנשים מרחרחים אחר קרטונים בכל מקום שבו הם נמצאים. מרבית האנשים מוצאים שמאוד קשה למצוא קרטונים למעבר דירה. כך מתחיל מסע חיפושים במקומות כמו חצרות אחוריות של סופרים ומכולות, בתי אריזה ואף בתי חולים; אלו הם מקומות שברך כלל ניתן למצוא בהם קרטונים או אריזות שיכולים להתאים למעבר דירה. אולם, גם אם נמצא כמה קרטונים במקומות האלו, הם יהיו בגדלים שונים ובאיכויות לא גבוהות במיוחד, ועדיין נמצא את עצמנו זקוקים לעוד קרטונים. לכן, אפשרות הגיונית ומועילה בהחלט היא לברר בחברות ההובלה השונות מי מהן מציעה גם קרטונים למעבר הדירה. ישנן אף חברות שמציעות לא רק את הקרטונים, כי אם גם שירותי אריזה ופריקה.

קרטונים למעבר דירה – דברים שחשוב לדעת

על מנת שהליך אריזת החפצים בקרטונים, שינועם ליעד החדש ופריקתם יהיה קצת יותר קל ונוח, כדאי להקפיד על כמה קריטריונים שמומלץ לא להתפשר עליהם בעת איסוף הקרטונים למעבר הדירה.

איכות חומר הגלם

כבר לפי מראית עין ניתן לשפוט האם הקרטון הוא איכותי וחזק או שברירי וחלש. קרטון שמתאים למעבר דירה הוא קרטון שמצטיין בדפנות חזקות ובבניה חכמה. לאחר הרושם הראשוני, בדקו את הקרטון בידיכם. נסו לקמט את אחד הסוגרים בכדי להרגיש את רמת ההתנגדות של החומר. התנגדות חזקה יותר מצביעה על דופן קשיחה יותר וזה בדיוק מה שאתם מחפשים.

גודל הקרטונים

ישנם קרטונים בכל מיני גדלים. יחד עם זאת, למעבר דירה מומלץ להשיג קרטונים בגודל 50 ליטרים, 100 ליטרים ו-150 ליטרים. הקרטונים הגדולים יותר יכולים להכיל דברים גדולים כמו שמיכות ומצעים, כריות וצעצועים, אולם שימו לב שלא לדחוס כמות גדולה מדי של דברים כבדים, שכן הגודל יכול לתעתע כשלמעשה תחת משקל רב מדי הקרטון יקרוס. בקרטונים הבינוניים ניתן לאחסן בגדים ונעליים, מגבות ותמונות למשל. את הדברים הכבדים יותר ארזו בקרטונים הקטנים – ספרים, דיסקים, חפצי נוי קטנים, כלי מטבח וכד\’. כך קטן הסיכוי שקרטון כלשהו יקרוס תחת העומס.

יד ראשונה?

אין חובה להשתמש בקרטונים חדשים. בהחלט ניתן למצוא קרטונים מיד שניה במצב מצוין למעבר דירה. אנשים רבים כיום מעדיפים דירות להשכרה על פני קניית דירה. הרוב הגדול של שוכרי הדירות משליכים את הקרטונים שהשתמשו בהם לאחר המעבר. לכן, אם יוצא לכם לראות משאית הובלות ברחוב ואתם מחפשים קרטונים, פשוט המתינו יום או יומיים ותוכלו לקחת ולמחזר את הקרטונים שהם יוציאו. אנו ממליצים לשמור את הקרטונים, שכן קרטונים טובים לא מחליפים, והם יכולים לשמש אתכם למספר מעברי דירה, כל עוד תשמרו עליהם יפה.

גלילה למעלה