האם אריזות קטנות עולות יותר

אריזות הן עניין למומחים ולא לחובבים. אריזה מעידה יותר מכל על המוצר הנמכר וכיום ידוע שיש אריזות המוכרות טוב יותר מאריזות אחרות ללא קשר עם המוצר הארוז בתוכן. המשמעות של עובדה זו היא שכדי לקדם את המכירות של מוצרים יש להתייחס לכל נושא האריזה באופן מקצועי, יצירתי ומדעי. אריזה טובה יכולה לעשות את ההבדל בין רמת מכירות סבירה לרמת מכירות מעולה. למרות שלכאורה לאריזה אין שום קשר לאיכות המוצר ומחירו, הרי שבפועל האריזה יכולה לקבוע באחוזים רבים את מכירות המוצר. הדבר דומה לאדם שנראה טוב ומתלבש נכון כשהוא הולך לראיון עבודה. עוד לפני שעומדים על הכישורים המקצועיים והניסיון שלו עושה המראה החיצוני רושם ראשוני בל ימחה. כך גם צריכה להיות ההתייחסות לאריזות מוצרים.

תהליך הפקת אריזות

תהליך הפקת אריזות קרטון חייב להיעשות בעסק המעניק את כל שירותי האריזה על מנת להגיע ליעילות ולחסכון. תהליך הפקת האריזות מתחיל מאפיון המוצר הדרוש אריזה, מעיצוב האריזה, מבחירת חומרי הגלם לאריזה, מצורת האריזה והנראות שלה, מתכנון הייצור שלה ועד לאספקתה ללקוח. תהליך זה דרוש על מנת להגיע למיצוי ולאפשרות מיתוג האריזה כחלק ממיתוג המוצר עצמו. חשוב לזכור כי תהליך זה עובר כל מוצר שדרושה לו אריזה, בין אם מדובר במוצרי צריכה, מוצרי קדם, מוצרי מזון, מוצרי אלקטרוניקה ומחשבים, וגם מוצרים אחרים. דבר נוסף שחשוב לזכור הוא שככל שהזמנת האריזות תהיה גדולה יותר יהיה המחיר פר אריזה נמוך יותר ולהיפך. ככל שההזמנה של כמות האריזות תהיה קטנה יותר תהיה העלות פר אריזה גדולה יותר, וזאת מכיוון שכאשר מחלקים את הוצאות התהליך כולו על כמות גדולה יותר יורד המחיר.

אריזות קטנות אינן בהכרח זולות יותר

המחשבה כי אריזה קטנה יותר היא זולה יותר היא מוטעית. לעיתים קרובות תהליך הייצור של אריזות קטנות מצריך פתרונות טכניים מיוחדים שאריזות גדולות לא זקוקות להן והדבר יכול לייקר את האריזות הללו לעומת אריזות גדולות יותר. הדבר תלוי גם בחומרי הגלם שמהם מיוצרות האריזות וצורת האריזה. כאשר מדובר באריזות קטנות בעלות קווי חיתוך ישרים יהיה המחיר שונה מאריזות קטנות בעלי קווי חיתוך לא סימטריים ולא ישרים.
הזמנת אריזות למוצרים שונים כוללת גם ניתוח של עלויות הייצור בנוסף לתכנון או עיצוב האריזה. בחברה מקצועית תוכלו לקבל ייעוץ מקיף באשר לדרישות המוצר שלכם מול האפשרויות העומדות בפניכם בכל התחומים הללו, כאשר ניתוח עלויות הייצור הן פונקציה של העיצוב הרצוי, צורת האריזה, חומר הגלם שממנה תיוצר וכדומה.

בין אם תבחרו אריזה קטנה או גדולה המבחר הקיים כיום הוא עצום וניתן להזמין אריזות לכל מטרה ולכל מוצר. גם אם מדובר באריזות לצרכי מתנות לחגים או למועדים שונים ואתם זקוקים להם בכמויות קטנות, או אריזות לצורכי קידום מכירות, או לתצוגה וכדומה, תהליך העבודה יהיה דומה ותוכלו להזמין כל אריזה לכל מטרה ולכל מוצר שתרצו.

גלילה למעלה