אריזות קרטון – עמידות גבוהה ויעילות אקולוגית גם יחד

תחום פתרונות האריזה הולך ומשתכלל עם השנים, במקביל להתפתחות הטכנולוגיה מצד אחד, ולעלייה בביקוש לאריזות מסוגים וגדלים שונים המאופיינות ביתרונות שונים מצד שני.

כיום, אינספור עסקים וארגונים שונים נזקקים לפתרונות אריזה מגוונים, אריזות המעוצבות בצורות מסוימות ביותר ומציעות פונקציונאליות גבוהה (התאמה מדויקת למוצרים ספציפיים, עמידות בתנאים משתנים וכד’), אטרקטיביות שיווקית וגם כמובן – ידידותיות לסביבה. נושא זה הופך למרכזי יותר ויותר במדינות המערב כאשר אחוז גדל והולך מכלל הצרכנים מבין את החשיבות העצומה של שימוש בחומרים הידידותיים לסביבה.

כל הצרכים הללו מביאים לכך שכיום יותר ויותר בתי עסק חוזרים להשתמש במגוון קרטונים לאריזה מסוגים שונים ומגוונים, וזונחים את אריזות הפלסטיק החד פעמיות שתפסו תאוצה רבה כל כך בעשורים האחרונים. כפי שמבינים צרכנים אריזות ופתרונות אריזה כיום, מארזי קרטון מציעים כיום מספר יתרונות מהותיים, ובראשם שניים עיקריים – עמידות גבוהה והתאמה ספציפית למוצרים, ויעילות אקולוגית חסרת מתחרים.

יעילות אקולוגית באריזות קרטון – הדרך המתבקשת לארוז מוצרים

למה בדיוק הכוונה במושג “יעילות אקולוגית”? ובכן, כפי שצוין לעיל, רובה המכריע של האוכלוסייה בעולם המערבי מבינה כיום את הצורך הבוער להשתמש בחומרים ידידותיים לסביבה – חומרים מתכלים בהם ניתן להשתמש מספר רב של פעמים. בעוד הפלסטיק על סוגיו השונים אינו עומד לרוב בדרישה זו, פתרונות אריזה אחרים הינם צעד מתבקש מבחינת העולם כולו, המנסה בכל כוחו למנוע קטסטרופה אקולוגית ממנה לא ניתן יהיה לחזור לאחור. תחום אריזות הקרטון עונה כמובן על הצורך המהותי הזה – הקרטון הוא חומר אורגני מתכלה, ואף חשוב מכך – מדובר בחומר הניתן למחזור ושימושים חוזרים בקלות יחסית. בכל מרכז מיחזור ניתן כיום להשליך קרטונים מסוגים שונים, ולדעת כי ייעשה בהם שימוש נוסף, במקום לייצר עוד ועוד אריזות חדשות.

אותה \”יעילות אקולוגית\” מסייעת לנו להילחם כמובן בזיהום הסביבה בה אנו חיים, אך היא מכילה גם יתרון שיווקי בלתי מבוטל – הרבה יותר נכון להשתמש כיום בחומרים ידידותיים לסביבה, גם מבחינה שיווקית. קהל הצרכנים אינו טיפש וכאשר הוא מזהה עסק המשתמש בחומרים העונים על האינטרס הרחב של כולנו לשמור על הסביבה, הוא מתגמל עסק זה ורוכש יותר ממוצריו.

עמידות גבוהה ויכולת התאמה לצרכים שונים

היתרון הנוסף נוגע יותר לפן הפונקציונאלי שבתחום פתרונות האריזה. קרטון הוא חומר ממנו ניתן לעצב כיום אריזות במגוון עצום של צורות ודרכים. כך, יכול כמעט כל בית עסק כיום להזמין אריזות קרטון המותאמות ספציפית למוצרים שהוא מוכר. אריזות אלו, אותן ניתן להכין כיום מסוגים שונים של קרטונים בעלי תכונות שונות, ניחנות ברמת עמידות גבוהה, גם לאורך זמן. כך, מקבל למעשה אותו עסק את כל היתרונות הנחוצים בפתרון אריזה אחד – אריזות עמידות ואיכותיות אשר מחזיקות מעמד לאורך זמן ובתנאים שונים ומשתנים, כאשר הן ייעודיות ומעוצבות ספציפית עבור מוצרים מסוימים.

ללא ספק, השימוש באריזות קרטון משתלם…

גלילה למעלה