מארזים חגיגיים לחנוכה

עונת החגים כבר מאחורינו וכך גם הקיץ. החורף בפתח, והחג הבא אליו כולנו כבר מתחילים להתכונן הוא כמובן חג החנוכה. אז כבר ניתן למצוא סופגניות במאפיות השונות והילדים מתחילים לפנטז על הדלקת נרות ואכילת מטבעות שוקולד. אחד הדברים המהנים (והטעימים) ביותר בחנוכה הוא העיסוק בממתקים השונים הממתיקים לנו את חג האורות. מדי חנוכה אנו נוהגים לתת ולקבל אריזה חגיגית ומלאה כל טוב מתוק. אם אנחנו לא חלק ממנהג זה, מעולם לא מאוחר מדי להתחיל – השנה כולנו מעניקים ומקבלים מארזים חגיגיים ומשמחים לחג החנוכה!

אריזות קרטון מעוצבות במגוון צורות – יצירה המשולבת באווירת החג

כאמור, אריזות לחגים ומלאי כל טוב לחג החנוכה הם מזה שנים רבות מנהג נפוץ בקרב ישראלים רבים. בדומה לחגים יהודיים אחרים, גם חג החנוכה מתאפיינם במנהגים המהנים שלו, ומארז חגיגי היא דרך מתוקה ומהנה להביע את אהבתנו לקרובי המשפחה, לחברים הטובים ואפילו לחברים לכיתה או לעבודה.
אז כיצד נכין ומה נשים במארז החגיגי שאנחנו מעניקים לקרובים אלינו בחג החנוכה? נתחיל עם הכנת המארז עצמו – ניתן למצוא כיום מגוון רחב של אריזות קרטון מעוצבות, מכל הסוגים והמינים – אריזות מודפסות וצבעוניות ואריזות חלקות עליהן ניתן לצייר בעצמנו, אריזות מקרטון דו פלקס איכותי ועמיד או אריזות מאולתרות מחומרים ממוחזרים שמצאנו בבית, קרטונים פשוטים ובסיסיים או אריזות מהודרות ויקרות. בכל אריזה שלא נבחר, מה שחשוב זה כמובן הכוונה. גם אם בחרנו למחזר מאריזות שונות אשר זרוקות לנו בבית, אין זה מוריד ואף לא בפסיק מהמארז החגיגי לחנוכה שאנו מכינים. ניתן לקשט ולצייר, לצרף כרטיס ברכה או פשוט להשקיע יתר על המידה בתכולת המארז, ולא בהכרח באריזה עצמה.

בכל מקרה, בין אם השקענו ורכשנו קרטונים לאריזה איכותיים וייעודיים למארז חגיגי לחנוכה ובין אם אלתרנו והשתמשנו במה שהיה לנו בדיוק בבית, סביר להניח שמה שיתפוס יותר מכל את תשומת ליבם של מקבלי המארז יהיה מה שהם ימצאו בפנים. מה נהוג לתת במארז לחנוכה? ובכן, זה הדבר היפה – אין חוקים או כללים מסורתיים נוקשים. יש לנו כאן מרחב פעולה להכין את המארז לחנוכה צעל פי ראות עינינו – מה שאנחנו חושבים שיהיה יפה, מתחשב ומשמח, זה מה שאנחנו יכולים להכניס למארז. כמובן שבכל הנוגע לילדים, כדאי שהמארז יכלול לפחות ממתק אחד או שניים בעלי אחוז גבוה של סוכר. לחנוכה לא חסרים מעדנים משלה, וכל אחד ישמח לקבל סופגניה או מטבעות שוקולד בתוך מארז החנוכה שלו. בנוסף, ניתן כמובן להשקיע בברכה אישית ואולי אף ביצירה ייחודית כזו או אחרת (ציור, פסל קטן או כל יצירה אחרת, ככל העולה על יד הדמיון).
בסופו של דבר, כפי שאמרנו, מה שמשנה זו הכוונה. עצם זה שבחרתם להשקיע ולהכין למישהו מארז חגי לחנוכה, זה כבר בפני עצמו הפרס האמיתי והחשוב ביותר…

חג שמח!

גלילה למעלה