אילו קרטונים טובים למעבר דירה

בחירת קרטונים לאריזה לפני מעבר דירה היא אחת המשימות החשובות ביותר. אין להקל ראש בסוג של קרטונים לאריזה, משום שבסופו של דבר הם אמורים להכיל את הדברים החשובים לנו ביותר. בין אם מדובר על מוצרים שבירים או על אחרים בעלי ערך סנטימנטלי, אריזות קרטון צריכות להיות עמידות, גמישות, חזקות ויציבות. מעבר לכך, אריזות קרטון להעברת דירה חייבות להקל על המעבר ולא להקשות עליו. קרטונים ישנים או קופסאות קרטון בלויות יכולים ליצור נזקים בלתי הפיכים. עדיף להשקיע מעט זמן בבחירת קרטונים מתאימים מאשר להצטער על כך עם תחילת המעבר.

אריזות קרטון למעבר דירה

הקרטון הטוב ביותר למעבר דירה נקרא “קרטון גלי”. זהו למעשה הקרטון הנפוץ ביותר, אותו ניתן למצוא גם בסביבה הפרטית וגם בסביבה העסקית. הקרטון הגלי מורכב משני סוגי נייר, אחד המשמש לשכבה המישורית ואחד המשמש לשכבה הגלית. הדבקת השכבות יחד יוצרת את הקרטון הגלי, המתאפיין בעמידות וגמישות רבה. מלבד קרטונים חד גליים בעלי שלוש שכבות  – שתי שכבות מישוריות ושכבה גלית אחת – ישנם גם קרטונים דו גליים, אשר בהם חמש שכבות של נייר. את השכבות הללו מרכיבות שלוש שכבות של נייר מישורי ועוד שתי שכבות של נייר גלי. הקרטון הדו גלי הוא אפילו עמיד יותר מאשר הקרטון החד גלי, אך רוב מעברי הדירה מבוצעים באמצעות הסוג הבסיסי.

שיקולים בבחירת הקרטון

צבעו של הקרטון אינו רלוונטי בעת מעבר דירה ולכן לא מדובר על שיקול חשוב. לעומת זאת, העמידות והחוזק של הקרטון יקבעו את הצלחת האריזה. אריזה של מוצרים כבדי משקל חייבת להתבסס על קרטון ברמה גבוהה. אפשר לדעת האם הקרטון מתאים למעבר דירה באמצעות פתיחתו ובדיקת מצבו, החיצוני והפנימי. איסוף קרטונים מהרחוב עשוי להיות סיכון, משום שרובם כבר נפתחו ונסגרו מספר פעמים. מעבר לכך, קרטונים עשויים מנייר ולכן עלולים להיפגע מנזקי מזג האוויר.

באיזה גודל צריך להיות הקרטון?

קרטונים למעבר דירה יהיו טובים רק אם יוכלו לשמש את הצרכנים בצורה נכונה. בכל מה שקשור לגודל הקרטון, תמיד עדיף לבחור קרטונים סטנדרטיים אך ניתן להצטייד במספר קרטונים גדולים במיוחד לצרכים ספציפיים. דירה של שלושה חדרים בהם גרים לדוגמא זוג תחייב 15-20 קרטונים בינוניים, אך הם חייבים להיות באיכות גבוהה.

אל תשכחו את פריקת הציוד

היתרונות של קרטון גלי או כל קרטון ייעודי אחר לא באים לידי ביטוי רק בזמן האריזה. גם בעת הפריקה אפשר לראות הבדל בין קרטונים אשר נחשבים טובים למעבר דירה לבין כל השאר. אריזה היא כידוע השלב הראשון של המעבר, אך הוא אינו מסתיים עד אשר הציוד לא נפרק בדירה החדשה. מהבחינה הזו, קרטונים חייבים לאפשר ללקוח גישה נוחה ואפשרויות פתיחה קלות.

גלילה למעלה