לארוז את החיים בקרטון

אריזת הבית בקופסאות קרטון

עם בוא החורף הבית לפעמים נראה קצת קטן יותר. הצורך להיות כל היום בפנים והמעילים שזרוקים בכל פינה מצמצמים לעתים את שטח המחייה עד שנדמה שהחפצים שלנו צורכים דירת שלושה חדרים עם מטבחון בעצמם, בלעדינו.
אחת מהדרכים להתמודד עם חוסר במקום זה פשוט לעבור דירה. למצוא משהו נחמד באזור, עדיף באותו מחיר ואולי גם עם גינה (מותר לחלום, זה בסדר) ואז להתמקם בשמחה בשטח מחייה גדול יותר. עם זאת, מעבר דירה לעתים מהווה פתרון של \’כאילו\’ מפני שעד שמסיימים עם הבלגן, עם אריזות, עם מעבר קווי הטלפון והטלוויזיה, עם שינוי הכתובת ועם ההתאקלמות, נדמה שכבר לא צריך כל כך הרבה מקום והאביב אורב לו מעבר לפינה.
אופציה אחרת היא לפקוח את העיניים, להסתכל סביב ולהתחיל למיין את הבית. בצד אחד של החדר להניח חפצים שאינם נמצאים בשימוש שוטף, כלומר לא זזו ממקומם קרוב לשנה, ובצדו השני של החדר חפצים שבהם אתם משתמשים באופן קבוע.

את אותם חפצים ששוכבים בבית ללא מעש, אלו שאתם צריכים לנקות מהם את האבק לפני שאתם משתמשים בהם, פשוט ארזו אותם, הכניסו אותם לקופסאות קרטון ושימו אותם במחסן, מעל לארון, מתחת למיטה או סתם בצד.
שימוש בקופסאות קרטון יכול להקל על החיים, לשנות את תפיסת המגורים בבית ולהפוך שטחים מתים לשטחים נוחים. קופסאות הקרטון לא חייבות להיות דומות אחת לשנייה או אפילו מאותו ייצור, שכן יש משהו חינני בגיוון ובשוני בין הקופסאות. מה שאתם כן חייבים להקפיד זה לא למלא את קופסאות הקרטון עד תומם בחפצים כבדים, כדי שהקופסאות לא יהיו כבדות מידי לנשיאה או כדי שלא תצטרכו לעבור קורס על מלגזה כדי להרים אותן.
מה שעוד חשוב לשים לב בזמן שאתם דוחסים את החיים שלכם לקופסאות קרטון זה שהן יתאימו לחלל שבו אתם מתכוונים לשכן אותם. אם הרווח בין המיטה לבין הארון מתאים לקופסה בגודל חצי מטר מרובע, אל תמלאו קופסה של מקרר כי זה פשוט לא ילך וחבל. לאחר שאתם ממלאים את הקופסאות אל תשכחו לציין על הקופסה מה הכנסתם לתוכה: בגדים, לימודי תעודה, צעצועים וכן הלאה.
בנוסף, אם קופסאות קרטון עומדות להיות מונחות באמצע הבית, במקום שבו כל מי שנכנס הביתה רואה אותן, עדיף לכם ללכת על קו של קופסאות קרטון מעוצבות כדי שהניסיון לאוורר את הבית לא ייכשל ובמקום לרווח תמצאו את עצמכם דוחסים.

גלילה למעלה