אריזות קרטון – הדרך שלכם למחזר ולתרום לסביבה

אנשים רבים יותר ויותר מחפשים כיום אחר דרכים יומיומיות בהן יוכלו לסייע לשימור הסביבה. כל אחד ואחת מאיתנו תורמים לזיהום והרס הסביבה במידה מסוימת, שכן לא ניתן לחיות בעולם של ימינו ובתרבות הצריכה לה כולנו שותפים, בלי להיות שותפים בצריכת המשאבים הבלתי פוסקת, ובשימוש במוצרים הנזרקים לאשפה לאחר שימוש או שניים.

ניתן לבחור כיום בדפוסי צרכנות שונים אשר הינם ידידותיים יותר לסביבה ולמערכת האקולוגית. תחום המחזור הוא אחת הדוגמאות הבולטות לכך, כאשר כולנו יכולים לבחור לצרוך מוצרים מתכלים אשר ניתנים למחזור, במקום מוצרים בלתי מתכלים דוגמת פלסטיק וכד\’.

בתחום פתרונות האריזה, מהוות אריזות קרטון פתרון מעשי וגם אקולוגי. את אריזות הקרטון ניתן למחזר באופן מלא, הן על ידי שימוש עצמי חוזר והן על ידי העברה למרכז למחזור קרטון, בו תעבור האריזה תהליך אשר בסופו תמוחזר לכדי מוצר קרטון חדש.

מהמדף בסופר ועד אריזות ייעודיות – אריזות קרטון זמינות בכל מקום

בעוד \”אריזות קרטון\” הוא שם רחב לתחום שלם, בפועל ניתן למצוא פתרונות אריזה מתחום הקרטונים במקומות שונים ולשימושים שונים בתכלית. לדוגמה, כאשר אנו קונים מוצרי מזון בסופר, החל מחלב ועד לפסטה, ניתן למצוא מוצרים הנמכרים באריזות מקרטון, לעומת כאלו הנמכרים באריזות מפלסטיק או ניילון. כאן אנו יכולים להביא את הבחירה שלנו בדרך הירוקה והידידותית לסביבה לכדי ביטוי.

אך אותה בחירה ואותה תרומה לאיכות הסביבה, נהיית משמעותית עוד יותר כאשר מדובר באריזות ייעודיות עבור מטרה מסוימת, דוגמת אריזת חפצים גדולים או מעבר דירה. כאשר אנו צריכים לדאוג במיוחד לפתרונות אריזה עבור מטרה ספציפית, אז הבחירה שלנו באריזות קרטון עושה הבדל משמעותי הרבה יותר – ניתן למצוא כיום קרטונים בכל גודל וצורה, ולכל שימוש, אותם ניתן להזמין ולרכוש במיוחד, בקלות ובמחירים אטרקטיביים. הנוחות והיעילות של אריזות היא כאמור רק יתרון אחד מיני רבים. העובדה כי מדובר בבחירה האקולוגית ביותר מבין החלופות השונות, הופכת את אריזות הקרטון לכדאיות במיוחד, עבורכם ועבור הסביבה בה אתם חיים.

שימוש חוזר או מחזור באמצעות מרכזי מחזור

הדרך המקובלת והמוכרת ביותר למחזר, הן קרטונים והן חומרים אחרים, היא באמצעות מרכזי המחזור והפחים המיוחדים להפרדת אשפה אותם כולנו מכירים כבר. פשוט לוקחים את הקרטונים למרכז המחזור הקרוב ביותר לאחר שמסיימים להשתמש בהם, וזורקים אותם לאזור של הקרטונים למחזור.

אך מחזור אינו בהכרח חייב להיעשות על ידי העברה למפעל למחזור חומרים. ניתן למחזר גם על ידי שימוש חוזר. כאשר אתם משתמשים בפעם השנייה והשלישית באריזות הקרטון אשר שמשו אתכם להעברת החפצים שלכם בעת מעבר הדירה, אתם חוסכים כמובן לעצמכם את הצורך לרכוש אמצעי אריזה חדשים, אך בעיקר אתם חוסכים לסביבה עוד הרבה מאוד חומר. במקום שייוצרו עוד ועוד חומרים ללא הגבלה, השימוש החוזר מפחית משמעותית את הצורך בייצור, וגם את כמות האשפה עימה יש להתמודד.

גלילה למעלה