אריזות אופנה יותר יפות מהבגד

לפני לא מעט שנים כשהיינו קונים בגדים, לא הייתה תשומת לב יתרה לאריזות או לשקיות שקיבלנו עם הבגד. במהלך הזמן כשתחום השיווק והמיתוג קיבל יותר ויותר מקום בעולם המסחר, חברות ומותגים קטנים וגדולים משקיעים לא מעט כסף במיתוג ומיצוב של אריזות. לא רק המוצר חשוב היום אלא גם הצורה שבה הוא נארז וניתן ללקוח. בחנויות בגדי מעצבים זה אף הרבה יותר חשוב מכיוון שעלות הבגד בדרך כלל גבוהה יותר מאשר חנויות רשת ולכן אם נקנה בגד בסכום גבוה ונקבל אותו בשקית מצ\’וקמקת או אריזה זולה זה ישבש לנו את חווית הקניה.

בסופו של דבר אנחנו קונים עם העיניים, וכשאנו מקבלים כחלק מחוויית הקנייה גם מוצר שארוז באריזה מקורית או איכותית אנחנו מרגישים טוב יותר עם הביזבוז.
דבר נוסף שחשוב לדעת, היא שאנשים לרוב שומרים אריזות איכותיות ומשתמשים בהם. למשל מארז קופסאות קרטון של מקס ברנר שהוא מאוד מושקע מבחינת מיתוג ובחינת חומר, אני תמיד שומרת ומאחסנת בהם פריטים שונים על פי הגודל והצורה. כמו גם שקיות בד של חנויות בגדי מעצבים, שכיף לשמור אותן לשימושים שונים, מהליכה למכולת, לים וכתיק כביסה.

חלק מפרוייקט המתנות שהפקנו בדיזנגוף סנטר כלל תפאורה של מאות מתנות ארוזות בניירות מנוקדים צבעוניים, ובסרטים תואמים וזה יצר באזז גדול כשראו את העמדה מרחוק אנשים התקרבו ורצו להגיע ולגעת. בדרום תל אביב יש חנויות סיטונאיות שעיקר עיסוקן הוא באריזות – שקיות מכל הסוגים, עם ידיות כאלו או אחרות. בנוסף גם ניירות עטיפה (אני הכי מעדיפה נייר משי),  סרטים צבעוניים מבד או נייר, ועוד אלמנטים רבים.

לדעתי אריזות יפות עושות שירות טוב מאוד לחנות, ברגע שנקנה משהו בחנות כלשהי ויארזו לנו אותן בצורה יפה, אסתטית ומפתה אנחנו נרצה מבחינה פסיכולוגית לחזור ולקנות שם. ללא ספק יש מותגים שהאריזות שלהם יותר יפות מהפריטים עצמם, יש למשל מעצבת תכשיטים מאוד מפורסמת בארץ, שהמוצרים שלה ברובם מאוד מצועצעים בעיני, אבל האריזות שלה פשוט מקסימות עם ניחוח וינטג\’, קופסאות קרטון  יפות ושקיות מצויירות פרחוניות שנראות כמו חלק מתמונה של פעם. כשיש אריזות יפות לבגדים, ואנשים ממחזרים את השקיות, הם בעצם עושים פרסומת חוזרת למותג שממנו הם קנו וכך זה משרת את בעל העסק פעמיים ויותר. אריזות הן כלי שיווקי חשוב מאוד בבנית מותג, ככל שההשקעה תהיה איכותית ומעמיקה יותר על אריזות איכותיות עם לוגו או אלמנט מיתוגי כלשהו כך השירות  שנקבל מהאריזה גדול יותר, אם נבחר בקפידה, לא נצטרך לשלם כל עם על גלופות מחדש
כל פעם ולשנות עיצובים. אפשר גם לעשות אריזות בעבודת יד, אבל זה מצריך הערכות אחרת וברגע שמדובר בכמויות גדולות זה הופך להיות מטרד. בקיצור אריזות זה חשוב.

גלילה למעלה