פסח הוא הזמן לבצע אריזה בטוחה

חג הפסח לא לחינם נחשב לאירוע חגיגי במיוחד. החופש הארוך יחסית, מאפשר לאנשים לתכנן לבצע פעולות שונות בתקופה זו. אחת מהן היא כמובן הזדמנות למעבר דירה בתקופת החופשה. ואם אנחנו מדברים על מעבר דירה, אז אין ספק שחלק נכבד בתהליך יוקדש בפסח לנושא האריזה.  פסח הוא הזמן המתאים לחפש אריזות קרטון למעבר דירה, להתחיל לארוז את הבית, ולעבור דירה למקום אחר –  יכול להיות שמצאתם וילות בהרצליה פיתוח במחיר סביר, יכול להיות שהחלטתם לעבור למושב בצפון, אבל מה שחשוב בכל מקרה – הוא לראות שאתם אורזים את הכל בצורה טובה, כך ששום דבר לא יישבר או ייפול מהאריזה שלכם. איך עושים את זה נכון?

מרפדים קרטונים לאריזה

כמובן שהבסיס לאריזה שלכם יהיה קופסאות קרטון. היום אפשר לשים בתוך קופסאות קרטון כמעט כל חפץ שיעבור אתכם דירה, למעט החפצים הגדולים במיוחד. חשוב כמובן, לרפד באופן מתאים את האריזה, במידה ויש לכם חפצים שבירים – מומלץ לעטוף את החפצים בניילון \”בועות\” מיוחד, ואף לרפד את הקופסה כולה בנייר עיתון, על מנת לדאוג למעבר חלק של כל החפצים. כך גם אם האריזה תנוח בצורה מעט חזקה וגסה – החפצים שבתוכה לא ישברו, ויובלו אחר כבוד אל מעונכם החדש.
בנוסף, חשוב תמיד שלא להעמיס יותר מידי על הקרטון. נכון שפסח הוא החג שבו קורים ניסים…. אבל מומלץ לראות מה הקיבולת של אריזות הקרטון שלכם, ולא להעמיס יותר מידי. עדיף לסחוב עוד קרטון אחד, מאשר שאריזה תיקרע, וכל תכולתה תינזק. אם אתם עוברים אל וילות בהרצליה פיתוח וההליכה מהרכב אל הווילה היא מעט ארוכה, הדבר חשוב אף יותר – כי במידה ואתם סוחבים בעצמכם את האריזה – חשוב שלא יהיה לכם כבד מידי.

לסמן את הארגזים

כשזה נוגע אל אריזה בטוחה, חשוב מאד שלא תשאירו הכל לרגע האחרון. כבר כשאתם מתחילים לארוז, רשמו על כל ארגז מה הוא מכיל בתוכו – בגדים, כלי מטבח, מכשירי חשמל וכיו\”ב. ציינו האם יש ארגז שמשויך באופן ספציפי לאחד מבני הבית, על מנת שתוכלו למקם אותו בחדר המתאים כבר בשלב הראשוני של המעבר. חלוקת הארגזים מקלה מאד על פריקת הציוד שבהם לאחר המעבר, ומקצרת את תהליך ההתמקמות בבית החדש.
פסח כבר מתדפק על הדלת, אז אם אתם עומדים לעבור דירה, מהרו לחפש אחר קופסאות קרטון בגדלים שונים, מיינו את התכולה שאתם מעבירים איתכם, זרקו חפצים שאין לכם בהם שימוש, וכך תוכלו לארוז הכל בצורה בטוחה ומסודרת, ולעבור דירה בקלות. בהצלחה!

גלילה למעלה