אריזות קרטון – צורת האריזה האולטימטיבית

העולם בו אנו חיים כיום, במאה העשרים ואחת, מכיל אינספור מוצרים שונים ומעניינים עבור כל תחום שרק ניתן לחשוב עליו, והמגמה הירוקה צוברת תאוצה (מחזור, גז טבעי, רכבים היברידיים ועוד) ובכלל זה תחום האריזות. קיים צורך מתמיד ונרחב באריזות עבור אינספור מוצרים, חפצים וכד\’. כולנו, בין אם מדובר בפועלים פשוטים או חברי דירקטוריון של חברה מצליחה, נזקקים לצורת אריזה מסוימת בכל פעם שאנחנו עוברים דירה או סתם מעבירים משהו ממקום למקום. באופן דומה, כל חברה המייצרת ו/או משווקת מוצר מסוים זקוקה לפתרון איכותי בתחום האריזות. פנינו אל ירדן עופר וגילת נמרודי, המתמחות בסידור בתים ומשרדים והמתמצאות היטב בתחום האריזות וביקשנו מהן המלצות על אריזות קרטון.

כיום קיימים סוגים שונים ומתקדמים ביותר של אריזות עבור צרכים שונים. עם זאת, נראה כי אחד מסוגי האריזות הפופולאריים והטובים ביותר הוא דווקא סוג ישן יחסית של אריזות, כזה אשר אינו מורכבי מחומרים סינטטיים מורכבים או מיוצר בתהליכים מסובכים ומתקדמים. הכוונה היא לאריזות קרטון – אותן אריזות ישנות וטובות שכולנו מכירים עוד מאז שהיינו ילדים קטנים.

אריזות קרטון – היתרונות המרכזיים

נמרודי: לאריזות הקרטון הישנות והטובות ישנם כמה יתרונות ברורים, אשר הופכים אותן לאריזות האולטימטיביות מבחינות רבות, לפחות עבור סוגים מסוימים של חפצים ומוצרים.
כיום אולי אחד השיקולים החשובים והנחשבים ביותר בחברה שלנו הם השיקולים הסביבתיים – בני האדם הבינו בשנים האחרונות כי אי אפשר להמשיך בדרך החיים הצרכנית אליה אנחנו רגילים מזה שנים רבות, שכן אנחנו מזהמים את כדור הארץ בקצב הולך וגדל, עד שבסוף נחיה כאן בתוך ערימה ענקית של זבל מסבירה עופר. נמרודי מבהירה: למוצרים מיוצרים מחומרים טבעיים ואורגניים, אשר גם ניתנים למחזור לאחר השימוש וגם מתכלים בתוך זמן קצר, קיימת חשיבות סביבתית רבה. כמובן שאריזות קרטון עונות על הקריטריונים האלו – קרטון הוא בסופו של דבר תוצר של עץ (חומר אורגני), כאשר ניתן בקלות למחזר אריזות קרטון, כמו גם לתת להן להתכלות ולחזור לאדמה. מדובר בתכונה אשר כיום הינה כמובן חשובה ביותר, הן מבחינה סביבתית והן מבחינה כלכלית.

נמרודי: אריזות קרטון הן פשוט פיתרון אריזה נוח ויעיל, זול יחסית לייצור ואשר ניתן לייצרו בכל צורה וגודל. בניגוד למשל לאריזות פלסטיק או ניילון (גם כן סוגי אריזות פופולאריים מאוד בימינו..), אשר גם עשויות מחומרים בלתי מתכלים וגם מורכבות מחומרים סינטטיים אשר אינם כל כך פשוטים וקלים לייצור, אריזות קרטון מיוצרות על ידי תהליך מהיר ופשוט יחסית, אשר אינו צורך כמויות גדולות מדי של אנרגיה.

מהסיבות האלו ועוד, אומרות עופר ונמרודי, הפכו אריזות הקרטון להיות מצורות האריזה הפופולאריות והנפוצות ביותר בעולם. ניתן למצוא כיום חפצים ומוצרים בכל גודל או צורה פחות או יותר, אשר מגיעים באריזות קרטון מותאמות אישית, אריזות אשר כאמור לאחר מכן הולכות למחזור והופכות מחדש לאריזות קרטון עבור מטרות אחרות.

לסיכום:
מעניין יהיה לראות מה צופן בחובו העתיד בכל הנוגע לתחום האריזות – אילו אריזות חדשות ומעניינות יפותחו במהלך עשרות השנים הבאות. בכל מקרה כנראה שלאריזות הקרטון שכולנו מכירים, תמיד יהיה מקום בחברה שלנו.

גלילה למעלה