אריזות קרטון מודפסות 2

רבים מאיתנו לא מודעים לזה, אך אריזות הקרטון הן מוצר בו כולנו נתקלים באופן יומיומי ותדיר. חשבו לרגע על האריזה בה נארז הצ\’יפס במסעדות מזון מהיר, קרטונים לנשיאת קפה \”טו גו\”, קרטונים מחזיקים לעלוני מידע במשרדו של הרופא. כל אלה ועוד רבים הם בעצם אריזות קרטון מודפסות. הן אמנם נראות פשוטות, אך הן נוצרות במגוון גדול של שיטות ודרכים – דפוס דיגיטלי, פרוצס ועוד. בכל אחת מאריזות הקרטון הללו הושקעה מחשבה על העיצוב, צורת ההדפסה, יצירת הגלופה, בחירת סוג הקרטון ועוד.

אריזות קרטון – איך עושים את זה?

קיימות מספר שיטות להדפסה על אריזות העשויות קרטון, הראשית בהן היא הפרוצס. שיטת הפרוצס משמשת ליצירת מרבית אריזות הקרטון המוכרות לנו כיום. השיטה מתבססת על שימוש בארבע צבעים בלבד – שחור, אדום, צהוב וכחול, ליצירת התמונה הרצויה. את הדפסת הפרוצס ניתן לשדרג ע\”י לכה, שנוצרת בשיטת שימוש ברשת, כך נוצרת בעצם אחת משיטות ההדפסה האיכותיות ביותר. להדפסה פשוטה יותר, לדוגמא בצבע אחד בלבד (כגון הדפסת לוגו על קרטון פשוט), ניתן להשתמש בהדפסת שטח או הדפסת צבע. כאשר הדפסת הצבע מתאימה כאשר רוצים להשתמש במספר גוונים של אותו צבע (לוגו בגווני כחול למשל). הדפסה מורכבת מעט יותר מהצבע והשטח – פלקסוגרפיה. בהדפסה זו נעשה שימוש בגלופה, והיא מאפשרת הדפסה מהירה לכמויות גדולות של קרטון. הדפסה זו הרבה פחות איכותית משיטת דפוס דיגיטלי. דפוס דיגטלי הוא צורת דפוס נפוצה בימים אלה למוצרים רבים ומגוונים ולא רק לאריזות קרטון. לדוגמא מדבקות לקיר שסוחפות את שוק עיצוב הפנים מיוצרות בלא אחר מאשר דפוס דיגיטלי. דפוס דיגיטלי הוא שיטה איכותית ליצירת הדפסה בצבעים חיים. דפוס דיגיטלי מיועד יותר להדפסה על כמות קטנה יותר של מוצרים. שיטה נוספת ואיכותית, אך שאינה בדיוק הדפסה על הקרטון עצמו היא הדפסה על נייר שלאחר מכן מוצמד לאריזת הקרטון. דפוס על נייר מעניק להדפסה מגוון רחב של אפשרויות שלא תמיד קיים בהדפסה ישירה על קרטון. ביניהם יצירת מראה מט או מבריק, אשר אפשרי בעיקר רק בנייר. על מנת בכל זאת להעניק לקרטון מראה מבריק מבוצעת לעיתים גלזורה בטרם נעשית ההדפסה. הגלזורה מבריקה ומחליקה את הקרטון ומאפשרת לדיו להיספג באופן אופטימלי בקרטון.

אריזות קרטון מודפסות – לסיכום

שיטות ההדפסה השונות מכריעות באופן חד משמעי את מראה המוצר הסופי ואיכותו. לכל אריזת קרטון קיימת הדפסה המתאימה באופן מדוייק לייעודה של האריזה וחשוב גם לבחור בית דפוס איכותי שיענה על דרישות מקצועיות ושירותיות. בפעם הבאה שאתם נתקלים באריזת קרטון חשבו – כיצד היא נעשתה? איזו מטרה היא משרתת? ולא רק כשאתם נתקלים בהן, ייתכן כי בעתיד תרצו לרכוש אריזות קרטון לשימוש אישי למגוון תחומים – המידע במאמר שקראתם יכול לעזור לכם רבות בבחירת סוג ההדפסה המתאים ביותר לאריזת הקרטון שלכם.

גלילה למעלה