אריזות קרטון ייחודיות לחגים

אריזות קרטון הן מוצר אריזה בסיסי בו השתמשו אנשים מאז ומעולם, וכיום יותר מתמיד עקב המגמה הירוקה והמעבר ההדרגתי לאמצעי אריזה מתכלים וניתנים למחזור.
אריזות קרטון משמשות גם כמקום פרסום אטרקטיבי למגוון רחב של מוצרים. מכיוון שכמעט כל מוצר שאנחנו קוני מגיע כיום באריזת קרטון, ניתן להשתמש באריזה לצורך פרסום ושיווק מוצרים אחרים ולא בהכרח קשורים, החל מחברות רכב דוגמת רכב טויוטה ועד לשתלים לשיניים או כל מוצר אחר עליו רק תוכלו לחשוב.

אך קיים סוג מסוים של מוצרים אשר עבורם אריזות קרטון מעוצבות וייחודיות ממלאות תפקיד מסוים אחד, ולא משמשות כפלטפורמה לפרסום ושיווק. הכוונה היא למוצרים הקשורים ישירות לחגי ישראל השונים, כאשר כמעט כל חג מתאפיין במגוון מוצרים משלו.
מבין שלל חגי ישראל, ניתן להצביע על מוצרים נלווים או על מתנות קלאסיות לאותו חג עבור הילדים כמעט עבור כל חג בנפרד.
החג הראשון בשנה – ראש השנה מתאפיין במנהגי חלוקת מתנות למשפחה, מתנות אותן ניתן לארוז באריזות קרטון ייחודיות המכילות סמלים וציורים הקשורים למועד זה. כך,גם אם ממשיכים למנות את החגים (מלבד ליום כיפור אולי), נוכחים לדעת כי בכולם אנחנו נוהגים לארוז מתנות מיוחדות באריזות ייחודיות כאלו ואחרות.
פורים הוא חג קלאסי לאריזות קרטון מעוצבות, שכן משלוחי מנות בדרך כלל נהוג לתת באריזת קרטון אשר עוצבה וקושטה במיוחד על ידי הילד המעניק את המשלוח. חג פסח מתאפיין גם הוא במנהגי נתינת מתנות שונות, וכך גם חנוכה, בה הסביבונים השונים הופכים למוצר אשר מחליף ידיים רבות.

את אריזות הקרטון ניתן כאמור לרכוש מוכנו ומעוצבות לחג, כאשר בחנויות רבות תמצאו כבר אריזות אשר עוצבו במיוחד עבור חג מסוים, כאשר האריזות בצורת הסביבון של חנוכה או אריזות למשלוח מנות הן המפורסמות ביותר.
אך היופי באריזות קרטון הוא כי ניתן לעצב ולצייר עליהן ככל העולה על הרוח, או על רוחו של הילד. על מרבית אריזות הקרטון ניתן לצייר ולקשקש בטושים רגילים, וכך להפוך את חוויות המתנות לחוויית יצירה של ממש עבור הילדים.
כיום יותר מתמיד, לאריזה של המתנה עצמה יש משמעות גדולה מאוד, אולי אפילו גדולה יותר מזו של המתנה עצמה. כך, ילדים רבים נוטים להתעכב על האריזה של המתנה שקיבלו יותר מאשר על תכולתה – המתנה עצמה. אריזות למתנות ובמיוחד אריזות קרטון מהוות הזדמנות מצוינת להוסיף טאצ\’ אישי למתנה, הקדשה, ציור וכל העולה על הרוח בעצם.
לכן, אריזות קרטון אשר מלוות אותנו מאז ומעולם, אינן צפויות להיעלם מן העולם בקרוב. במיוחד כאמור לאור המגמה האחרונה של זניחת אריזות הפלסטיק אשר שלטו בעולם במשך שנים רבות, ומעבר חזרה לאריזות הקרטון הישנות והטובות, הניתנות למחזור שוב ושוב, או להתכלות.

גלילה למעלה