אריזות קרטון בייצור מיוחד למצות

פסח בפתח ואיתו מאכלי החג השונים כאשר המאכל המזוהה ביותר עם החג הוא כמובן מצות.
תופעה ידועה שכולנו מכירים, היא שנשארת קופסת קרטון של מצות מעל המקרר חודשיים ואפילו שלושה חודשים אחרי החג, אני באופן אישי אפילו נשארתי עם כמה קרטונים של מצות והם נשארו איתנו הרבה יותר מ3 חודשים…

אז מה הפתרונות לעניין?

אפשר תמיד להזמין את כל השכונה ולהכין \”מצברה\” ענקית ולהכריח את כולם לסיים מהצלחת עד שלא ישאר זכר למצות. אבל בגלל שאפשרות זו לא תתקבל בשמחה אצל מספר אנשים, היצרנים חשבו על העניין במקומנו (בטח גם להם נותרו קרטונים שלמים של מצות ללא ביקוש), וייצרו אריזות מעוצבות בייצור מיוחד למצות במגוון גדלים. כמובן שהאריזה הגדולה, המקורית עדיין קיימת וההנחה היא שמי שמקיים את הסדר בביתו עם המשפחה המורחבת כנראה יקנה כמה אריזות שכאלה, אבל אם הסדר לא מתקיים אצלכם בבית פותחו כמה גדלים לאריזות של מצות שעשויות להיות רלוונטיות.
פתרון לגודל אריזת המצות נמצא גם עבור החילונים שהמצות הם \”אביזר נלווה\” בזמן החג, חבילת מצות \”רזה\” עם מספר בודד של מצות כדי שבכל זאת ירגישו את טעם החג אבל לא באופן דרסטי.
למעשה על ידי ייצור גדלים שונים של חבילות מצות מאפשרים היצרנים ללקוחות לבחור את הכמות שמתאימה להם ולא להישאר עם כמויות לא מתאימות גם אחרי החג.

האריזות עצמן הן מקרטון, כאשר יש סוגי קרטון שונים. קרטון דק ופשוט שממנו בדרך כלל מכינים את חבילת המצות הגדולה ביותר עם הגרפיקה הפשוטה ביותר. יש חבילות קטנות יותר שעשויות קרטון עבה יותר, הם איכותיות יותר ושומרות על צורת האריזה בצורה טובה יותר. בדרך כלל הגרפיקה גם כן תהיה אלגנטית ותשדר יוקרתית.
בשנים האחרונות גם החלו לייצר חבילות קרטון כמתנה ממותגת מחברה מסחרית כזו או אחרת ולכן האריזה עצמה יוצרה בצבעי המותג עם מסרים הרלוונטים למותג. חבילות אלו תמיד יהיו מקרטון איכותי על מנת לשדר ללקוחות שהם בידיים טובות אשר משתמש תמיד בחומרים איכותיים.
כגימיק יש אריזות גם מחומרים אחרים לדוגמא אריזה מקרמיקה אשר משמש לאחסון על השולחן עצמו ומהווה גם פריט דקורטיבי, אפשרויות נוספות לחומרים המשמשים לייצור אריזה למות הן פלסטיק קשיח או גמיש.

בעבר ראיתי אריזה למצות שנעשה ע\”י אומן שהתמחותו היא חומרים והשימוש בהם והוא הכין אריזה למצות מהמצות עצמן. הוא הכין תערובת של מצות, דבק ומים והצליח לייצר אריזה מהודרת וייחודית ששימשה כפריט אומנותי אך כמובן לא פרקטי.
שיהיה לכם חג פסח שמח וכשר ולא משנה איזה גודל וסוג אריזה אתם קונים חשוב לזכור לא להפריז במספר המצות אשר אתם אוכלים.

 

גלילה למעלה