אריזות take-away מקרטון – נלחמים במגפת הפלסטיק

במהלך השנים האחרונות גוברת בקצב מסחרר המודעות הציבורית לאחת הבעיות הסביבתיות הקשות ביותר של העידן בו אנו חיים – בעיית זיהום הפלסטיק. גם בישראל עלתה המודעות לנושא בצורה חדה ומשמעותית במהלך השנים האחרונות, כאשר ליותר ויותר מדינות בעולם מתחוורים מימדי הנזק שגורם השימוש הנרחב בפלסטיק. מספיק לציין כי האוקיינוסים כבר מלאים בשבבי מיקרו פלסטיק בכל מקום בפלנטה וכ – 300 מיליון טונות של פלסטיק הנזרקות מדי שנה לים ולסביבה מאיימות להביא את המערכת האקולוגית שלנו אל סף קריסה. במיוחד לאור מצב קיצוני זה, ברור כי קיים צורך אקוטי ומידי במעבר נרחב כמה שיותר לתחליפים שונים אשר מתכלים ואינם מזהמים את הסביבה למשך דורות רבים קדימה. אריזות קרטון משחקות כאן תפקיד משמעותי כמובן, והדבר ניכר במיוחד בתחומים כמו אריזות למשלוחים ואריזות טייק אווי.

אריזות ממותגות ומעוצבות למשלוחים בעלות נמוכה וידידותיות לסביבה

כפי שציינו, המודעות לנזקי הפלסטיק ולצורך האקוטי בתחליפים כבר נמצאת כאן באופן נרחב יחסית, ולאורך השנים האחרונות ניתן למצוא יותר ויותר בתי עסק אשר עוברים לשימוש באריזות קרטון (או אריזות מחומרים תחליפיים אחרים), במקום באריזות פלסטיק. במקביל, עסקים אשר עדיין נשארים עם אריזות פלסטיק מזהמות זוכים ליותר ויותר ביקורת ציבורית ומצד לקוחותיהם, כך שבסופו של דבר התובנה הזו צפויה לחלחל גם אליהם.

סיבה משמעותית נוספת בגינה אינספור עסקים הזקוקים לאריזות למשלוחים ול-take away עוברים מהשימוש באריזות פלסטיק לשימוש באריזות קרטון, הוא האפשרות להזמין אריזות קרטון ממותגות, מודפסות ומעוצבות בהזמנה אישית (כלומר עבור כל עסק ועסק ואף עבור כל מוצר ומוצר בנפרד), בעלות נמוכה ביותר ובתהליך פשוט, קל וזול. כיום, עיצוב של אריזות קרטון ממותגות לעסק מהווה תהליך פשוט ומהיר אשר פעמים רבות אפילו אינו מצריך עבודה אינטנסיבית ויקרה של מעצבים גרפיים מקצועיים, אלא ניתן לעיצוב עצמי בתהליך פשוט וקל יחסית.

היתרונות של אריזות טייק אווי ממותגות מקרטון הם עצומים – מעבר ליתרון הסביבתי המשמעותי כל כך, מדובר בדרך מתבקשת ויעילה לשיווק העסק, וזו הסיבה לכך שכיום כבר כמעט ולא ניתן למצוא בתי עסק אשר אינם מנצלים את ההזדמנות לפרסם ולשווק גם באמצעות האריזות של מוצריהם. היכולת לעצב ולייצר במהרה ובעלות נמוכה יחסית אריזות למשלוחים ולטייק אווי מקרטון הופכת את העניין לנגיש ואטרקטיבי עוד יותר, במיוחד עבור עסקים קטנים ומתחילים אשר אינם מחזיקים בתקציבי עתק לצורך שיווק או עיצוב אריזות למוצריהם.

לסיכום, המעבר של בתי עסק רבים לעבודה עם אריזות קרטון ממותגות למשלוחים ולטייק אווי מסמל מספר מגמות שונות, אך כנראה שהמוכרת והמדוברת ביותר כיום היא מגמת המעבר המבורכת מאריזות פלסטיק המזהמות את הסביבה למשך מאות ואלפי שנים קדימה, לאריזות מחומרים מתכלים וידידותיים יותר לסביבה.

גלילה למעלה