אריזות קרטון – נותנות את הטון

אריזות קרטון הן אמצעי מצוין לא רק לאריזה ולאחסון אלא גם לשיווק. חברות רבות, לרבות הגדולות במשק, מסתייעות בסוגים שונים של אריזות קרטון, המשמשות להן גם כאמצעי שיווקי-פרסומי אפקטיבי מן המעלה הראשונה. בתוך אריזות קרטון ניתן לארוז גופי תאורה, מוצרי מזון שונים, בקופסאות ובתפזורת, בגדים, תרופות, מקררים, תנורים ועוד.

אריזות קרטון – פרסומת ניידת

יצרניות שונת מנצלות אריזות קרטון כפלטפורמה שיווקית. הן מטביעות אליהן חותמת ולוגו של העסק עם פרטיו השונים, לרבות מספרי טלפון, פקס, כתובת אתר האינטרנט, כתובת הדואר האלקטרוני באופן שניתן להתקשר עמן בצורות ובאופנים שונים.
אריזות קרטון משמשות גם כמארז נוח לספרים ולקלטות המשמשים כערכת לימוד בנושאים שונים כגון בנושאי רפואה ורפואה אלטרנטיבית שונים כגון פריצת דיסק.
אריזות קרטון למטרות שונות, לאחר שימוש ראשון בהן, לדוגמה – לצורך אחסון פירות וירקות, ניתן להשתמש בהן לאריזת תכולה של בית במעבר בין דירות. הן עשויות לשמש מקום זמני לחפצים לפני שמניחים אותם במקום קבוע.
אריזות קרטון משמשות מארז למתנות שונות ( משלוחי מנות בפורים,סביבונים עם ממתקים בחנוכה ועוד) ליינות, לתמרוקים, מנשא לכוסות, סט שולחני לעטים ועוד. ניתן לעצב אריזות קרטון  במגוון צבעים ההופכים את המארז לאלמנט דקורטיבי שמעשיר כל סביבה שהוא מצוי בה.

אריזות קרטון במזנונים מהירים

מארזי קרטון רווחים שבשימושן של מזללות מזון מהיר וברשתות המבורגרים. הצי’פס, לדוגמה, מוגש בתוך מנשא וכמוהו- ארוחה שלמה המוגשת במארז שנועד לדרך. גם כוסות קרטון לשתייה חמה מוכרות ושימושית במקומות שונים.
הקרטון קל לשימוש ולמחזור ובשל כך הוא כה פופולארי. בשל מחירו הזול גם אם הוא נקרע או מתבלה אין כל קושי לרכוש חדש במקומו. גם כאשר הוא מתקמט ואפילו, במקרים מסוימים, כאשר הוא מתרפט – עדיין ניתן לנצל אותו לשימושים שונים.

אריזה פשוטה

הקרטון מבטא ומסמל פשטות ונגישות. בביתו של כל אחד מאתנו יש, כמשוער, קופסאות מקרטון (לנעליים, לדוגמה). בילדותנו היינו משתמשים באריזות קרטון בכלל ובקופסאות (נעליים) קרטון כבית גידול לפקעות המשי, אשר מהן בקעו הזחלים, אשר לאחר מכן הפכו לפרפרים. בקופסאות אחרות, אשר חוררנו אותן כפתחי אוויר, גידלנו חיפושיות ואף עכברים. היו אלה ימים של פשטות וצניעות, אשר השימוש הנוסף שבחרנו לעשות בקופסאות – במקום להשליכן – היה ביטוי לתפיסה שרווחה אי אז בילדותנו, במקומותינו – תפיסה שהתמצתה בביטוי “לא זורקים שום דבר”.
גם כיום, אף שהטכנולוגיה התפתחה ויש פתרונות אחסון רבים ומגוונים, דומה כי מעמדן של אריזות קרטון  ( שגם כיום נעשה בהן שימוש מגוון) שמור במשמר הכבוד של הזיכרון ושל הגעגוע.
קלות, נוחות, מתקפלות, מתיישרות, ניתנות לשימור חוזר ו – להבדיל – למחזור. הן קלות לאחסון ולנשיאה. קל להרכיבן.

גלילה למעלה