אריזות קרטון – בכל מקום ולכל מוצר

כבר לפני שנים רבות, הפכו אריזות קרטון לאחת מצורות האריזה המקובלות והנפוצות ביותר בעולם כולו. המילים \”אריזות קרטון\” או \”קרטונים\” מעלים אצל רובנו את האסוציאציה של מעבר דירה, אז אנחנו מתחילים לאסוף אריזות קרטון שונות על מנת לארוז בהן את תחולת הבית שלנו, אך למעשה ניתן לראות כי נעשה שימוש באריזות קרטון כמעט בכל מקום אליו רק נפנה את הראש שלנו. כמעט עבור כל מוצר או עבור כל צורך באשר הוא, נעשה שימוש באריזות קרטון מותאמות, אשר מן הסתם משמשות פיתרון יעיל ונוח (אחרת הן לא היו בשימוש נרחב כל כך..).

אריזות קרטון בחיים שלנו – ממכשירי חשמל ותאורה לבית ועד לרופא שיניים

אם כן, מלבד למעבר הדירה הידוע אז אנחנו אוספים בקפידה אריזות קרטון בגדלים שונים – היכן עוד אנחנו נתקלים באריזות קרטון בחיי היומיום שלנו? התשובה היא – כמעט בכל מקום אליו אנחנו מגיעים.
אחת הדוגמאות הבולטות היא כל מה שאנחנו קונים לבית כמעט. בין אם קנינו מקרר, תנור או מכשיר חשמלי אחר לבית, מוצרים מהתחום של גופי תאורה חדשים לבית או אפילו מוצרי מזון רבים אותם אנחנו רוכשים על בסיס יומיומי (חלב, ביצים וכד\’..) – קיימים סיכויים גבוהים שאותו מוצר יגיע באריזת קרטון ייחודית ומותאמת.
מעבר לשימושים הביתיים, גם במקומות רבים אליהם אנחנו הולכים וכלל לא מצפים להיתקל באריזות קרטון – גם שם נמצא אותן לרוב. בין אם אנחנו יוצאים ממשרדו של רופא שיניים עם השתלים שהזמנו באריזת קרטון מיוחדת, קונים משחקים לילדים אשר לרוב מגיעים באריזת קרטון או אפילו קונים קופסא של בונבוניירות – תמיד אנחנו נתקלים שוב ושוב באריזות הקרטון, ומסיבה טובה – אריזות קרטון מהוות פיתרון איכותי, יעיל, נוח וזול לאריזה של פחות או יותר כל סוג של מוצר. מכאן, השימוש בהן הוא מתבקש לחלוטין, אם רוצים להשיג את פיתרון האריזה הטוב ביותר, אשר יהיה גם זול וגם ידידותי לסביבה.

וזה מביא אותנו אולי לנקודה החשובה ביותר – עתידן של אריזות הקרטון. אנשים רבים אוהבים לנחש ולהעלות ספקולציות בנוגע לעתידם של מוצרים מסוימים אשר כיום אולי נראים כמעט מיושנים, דוגמת אריזות קרטון. אך דווקא במקרה הזה ניתן לנחש ולהעריך כי אנחנו צפויים לראות את השימוש באריזות קרטון שונות רק הולך וגובר, בראש ובראשונה בגלל התכונות ההופכות אריזות קרטון לפיתרון ידידותי לסביבה, ולכן גם משתלם מבחינה כלכלית. יתרונות אלו הם בראש ובראשונה האפשרות למחזור נוח ומשתלם, כמו גם היותו של הקרטון חומר המתכלה במהרה. שתי הסיבות האלו, צפויות להשאיר את אריזות הקרטון בחיינו למשך שנים נוספות רבות.

אז כנראה שבין אם אנחנו קונים מכשיר חשמלי או אובייקט לתאורת בית, מזון מהיר או אפילו הולכים לרופא השיניים שלנו, גם בעשרות השנים הקרובות ניתן לצפות להיתקל באריזות קרטון בכל הזדמנות מעין זו…

גלילה למעלה