אריזות קרטון ואיכות הסביבה

נכון לעכשיו, העולם עובר שינוי דרסטי, וכך גם האנשים שחיים בו. מורגש שינוי מובהק לכיוון ייצור “ירוק”, וזה רק בלשון המעטה. הבהלה לירוק מונעת מן ההבנה כי משאבי כדור הארץ הגיעו לנקודת שחיקה מסוכנת, וההתקדמות הטכנולוגית המהירה של המין האנושי היא האחראית לכך. שימוש מושכל במשאבים, הכולל מחזור, צמצום השימוש באנרגיה, ועוד, יכולים להאט באופן ניכר את התהליך.

הביקוש למוצרים אשר ניתנים לשימוש חוזר או למחזור גבוה בקרב הצרכנים של היום. חומר האריזה של המוצרים גם הם אינם יוצאים מן הכלל. בעבר, האריזה נעשתה בעיקר ממוצרים סינתטיים כגון פוליאתילן, “פלסטיק” כפי שאנו מכירים אותו, קלקר ועוד. עם זאת, חומרים סינתטיים אלה הם ברי תחליף, חומרים כמו שקיות ממוחזרות, שקיות נייר, לוחות קרטון ועוד מניחים לאט ובהתמדה את דריסת הרגל שלהם בתעשיית האריזה. קרטון, פותח כרגע שוק ענק בכל הקשור לריצוף שיש, שבו לינוליאום (ריצוף המדמה שיש) לאט לאט מוחלף בחומרים מבוססי קרטון.
קרטון הוא אחד האפשרויות הקיימות עבור ספקים המחפשים חומר אריזה מתכלה. הרושם הראשון שלנו על קרטון עשוי להיות קשור להשמדת יערות וכריתת עצים. עם זאת, קרטונים מתקבלים מיערות קיימים ומיוחדים, כפי שגם מושגים חומרי נייר אחרים. כך קרטון הוא אחד מחומרי האריזה הבסיסיים ביותר כיום.
אחד הדברים הטובים ביותר בקרטון הוא כי ניתן לשנותו בכל דרך אפשרית כמעט. בקרטונים ניתן להשתמש לאריזת חפצים שבירים, כגון פריטי זכוכית, אביזרי אמבטיה (במקרים אלה, דופן הקרטון צריכה להיות כפולה או משולשת). קרטונים יכולים לשמש גם לאריזת מוצרי מזון, אלקטרוניקה וכו\’. גם כלי נגינה ניתן לארוז בקרטון לצרכים זמניים. ציפוי עור או תוספים אחרים יכולים להפוך את עטיפת הקרטון לשונה ולעזור לשרידותה לאורך זמן. אפילו נעלי בית יכולים להיות עשויים קרטון.
יתרון נוסף של השימוש בקרטון הוא האפשרות לעשות בו שימוש מחדש. כמעט כל חבילת קרטון מיועדת לשימוש חוזר. זה אמצעי המתאים לטווח ארוך, ומסייעת לשימוש פחות במשאבים. אריזות קרטון עשויות בדרך כלל מפסולת נייר. אריזות קרטון אלה, לאחר שמילאו את מטרתן, ממוחזרות שוב ושוב לייצור קופסאות קרטון חדשות. אפשר גם להשתמש בקופסאות קרטון למטרות אחרות, ללא מיחזור, אבל לעיתים זה יהיה לא היגייני.
לבסוף, והכי חשוב, קופסאות קרטון מפחיתות את העלות של האריזה יותר מכל דבר. ניתן בקלות לדמיין את סכום החיסכון, כאשר נעשה שימוש מרובה בקופסת קרטון או אפילו מחזור שלה. עם כל מחזור העלות יורדת אקספוננציאלית היות ועלויות מוצר ממוחזר זולות יותר מאשר מוצר טהור.
כיום, צרכנים הם חכמים מאי פעם. אריזות נוצצות עם כיתוב אטרקטיבי כבר לא מוכרות את המוצר. שעת כדור הארץ נערכת בכל רחבי העולם בכל שנה. תגובת האנשים לעובדה זו ברורה, והיא מוכיחה כי אריזת הקרטון כאן כדי להישאר.

גלילה למעלה