אריזות קרטון – המארז הטבעי למוצרים טבעיים

העולם הצרכני של היום מתאפיין בריבוי של מוצרים טבעיים שונים, החל מעשבי מרפא דוגמת אוניה דה גאטו או מאקה, וכלה באוכל אורגני לסוגיו השונים. הנקודה היא כי בעולם כיום קיימת תעשייה ענפה ומשגשגת של מוצרים טבעיים אשר נמכרים הן בחנויות ייעודיות המוגדרות כ\”חנויות טבעיות\” והן במגוון דרכים נוספות.
עבור כל אותם מוצרים, הדרך הטבעית והאסתטית יותר לארוז אותם ולשווקם לקהל הצרכנים הוא ללא ספק באריזות קרטון, אשר נושאות כמה מאפיינים \”ירוקים\” במיוחד דוגמת יכולת התכלות או אפשרות למחזור פשוט.

למעשה, כאשר חושבים על כך, שימוש בשאר סוגי האריזות המקובלות כיום בעולם הצרכנות עבור מוצרים טבעיים הוא לא ממש מתאים. אחת מצורות האריזה הנפוצות ביותר כיום היא אריזת הפלסטיק המוכרת כל כך, אשר בשנים האחרונות זרמים רבים בעולם מתחילים להתנגד לה בחריפות. הסיבה העיקרית לכך היא שפלסטיק הוא חומר שלא באמת מתכלה, וגם המחזור שלו הוא תהליך מסורבל יחסית ולא כל כך יעיל מבחינה אנרגטית.
לכן כאשר אתם, כמשווקים של מוצר טבעי מסוים, מעוניינים להגיש אותו ללקוחות שלכם באופן הראוי ביותר אשר משדר סולידריות עם \”המטרה הירוקה\” והבנה והזדהות עם דרך מחשבה זו, במה תבחרו להשתמש – באריזות הניתנות למחזור או כאלו שלא? באריזות אלגנטיות אשר עשויות בסופו של דבר מעיבוד מסוים של עץ (הכוונה היא לקרטון כמובן…), או אריזות העשויות מחומר סינטטי אשר במקור מרכיבו הראשוני הוא בעיקר נפט (כאן הכוונה לפלסטיק…).

את המוצרים הירוקים נוהגים לשווק בדרך כלל במקומות מסוימים המזוהים עם כיוון המחשבה הירוק והסביבתי. לדוגמה, במידה ואתם מעוניינים לשווק מוצרי טיפוח טבעיים או אפילו אוכל אורגני, טבעי ובריא, סביר להניח שתפנו למקומות בהם מתרכז קהל היעד למוצרים אלו. כך למשל, קבוצת הרזייה במכון לדיאטה והתעמלות יכולה להוות קבוצת צרכנים פוטנציאליים לשיווק אוכל אורגני וטבעי הבריא לגוף. צרכני מוצרים טבעיים אלו גם מודעים באופן טבעי לכל סוגיית המחזור, ולכן האריזה בה הם יקבלו את המוצרים הינה בעלת חשיבות מסוימת בעיניהם. כאן נכנסת למשחק אריזת הקרטון הישנה והטובה, כאשר ניתן כמובן גם לציין על גבי האריזה כי היא עשויה מקרטון או נייר ממוחזר. כך, האריזה של המוצר שאתם משווקים תואמת בעצם למהות המוצר עצמו, ומראה כי הגוף המשווק ו/או מייצר את המוצר (אתם), מודע לתחום בו הוא עוסק ופועל בו בהתאם.

מלבד לאמצעי לקידום מכירות ולהצגה אטרקטיבית יותר שלכם כמשווקים ו/או יצרנים של מוצרים טבעיים, שימוש באריזות קרטון המתכלות וניתנות למחזור מטבען הוא גם הדבר הנכון יותר לעשות עבור כדור הארץ בו אנו חיים.
עבור מי שלא הבין את זה עדיין, שימוש בחומרים מתכלים הוא בגדר חובה כיום עבור האנושות בכללה, אם ברצוננו לראות את העולם שלנו מתנקה וחוזר למראה הטבעי שאפיין אותו פעם, במקום להפוך למזבלה אחת גדולה ותמידית.

גלילה למעלה