אריזות קרטון כאמצעי המכירה והשיווק האולטימטיבי

רובנו רגילים לחשוב על אריזות קרטון בעיקר בתור משהו שמוצאים בזבל ומשתמשים בו על מנת לארוז חפצים בעת העברת דירה. בעוד אריזות קרטון אכן משמשות לצורך זה פעמים תכופות, למעשה מדובר בתחום שלם ומרכזי בתחום של פתרונות לאריזה, אשר זוכה להתייחסות מיוחדת מצד עולם השיווק והפרסום, כפי שניתן להיווכח על ידי מכלול אריזות הקרטון המעוצבות והססגוניות שניתן לראות כיום בכל מקום. אם רק ננסה לשים לב לתופעה, נגלה כי אנחנו נתקלים מדי יום בעשרות, מאות ואולי אף אלפי אריזות קרטון ממותגות ומעוצבות, המשמשות בין היתר לא רק לאחסון, אלא גם ממש לשיווק ופרסום של המוצרים הנמכרים בהם.

אריזות קרטון כאמצעי המכירה והשיווק האולטימטיבי בתחום פתרונות האריזה

מבחינות רבות, אריזות קרטון ממותגות ומעוצבות מהוות פתרון אריזה, שיווק ומכירה אולטימטיבי מבחינתן של חברות ומוצרים רבים. הסיבות לכך, בין היתר, הן כי אריזות קרטון מהוות פתרון אריזה מתכלה ואשר ניתן למחזור – יתרון חשוב ומשמעותי בעולם בו אנו חיים. כך, ניתן למצוא מוצרים רבים ושונים הנמכרים באריזותקרטון ממוחזרות, אשר לא רק שמסייעות לנו לשמור על הסביבה, אלא גם מעניקות למוצר הנמכר בהן יתרון שיווקי משמעותי. המודעות הסביבתית בימינו גבוהה יותר מאי פעם, ולאף מוצר או חברה לא מזיק להיקשר לתחום המחזור והשמירה על הסביבה.
מלבד לייצור אריזות קרטון ממוחזרות, צורת אריזה זו היא מהנוחות והיעילות ביותר, שכן קרטונים בגדלים וצורות שונות ניתן להשיג בכל מקום ובמחיר נמוך יחסית. מכיוון שניתן בקלות להדפיס ולעצב את אריזות הקרטון בכל צורה שהיא, משתמשות חברות רבות בפתרון אריזה זה על מנת לשווק באמצעותו את המוצר, ולא רק למכור אותו ללקוח. כך, סיור שגרתי במסדרונות המכולת השכונתית מגלה לנו מאות אריזות קרטון שונות וססגוניות של מאות מוצרים שונים, כאשר כל מוצר עושה שימוש באריזה בה הוא נמכר על מנת להכניס לתודעה שלנו – הצרכנים, מסרים שיווקיים כאלו ואחרים.

השימוש באריזות קרטון ממותגות ומעוצבות הוא כל כך נרחב ונפוץ כיום, עד שאנחנו כמעט ולא שמים לב לכך – בכל מקום אליו אנחנו פונים ישנם מוצרים רבים הנמכרים באריזות קרטון מעוצבות, בין אם מדובר בקופסאות אריזה מוכנות או באריזות ייעודיות המיוצרות ספציפית עבור מוצר מסוים. ייצור אריזות קרטון מעוצבות הפך בעשרות השנים האחרונות לתעשיית ענק עולמית, הכוללת בתוכה כאמור גם מרכיב מחזורי רב ערך (הן מבחינה סביבתית והן מבחינה כלכלית..).
עבור מי שמעוניין לשווק מוצר חדש כלשהו באריזות קרטון מעוצבות וממותגות, כל שעליו לעשות הוא לפנות למעצב גראפי כזה או אחר או אפילו לעצב בעצמו את האריזה הרצויה מבחינתו במחשב. בתי דפוס ומפעלים שונים לאריזות קרטון יודעים כיום לקחת עיצוב ממוחשב שכזה, ולייצר אריזות קרטון בעלות אותו עיצוב והדפסה בתוך כמה שעות בלבד…

גלילה למעלה