מתנות ממותגות לחגים

עונת החגים הבאה עלינו לטובה מביאה עמה מדי שנה את אותו אתגר ישן ומהנה – קניית מתנות  לחג לאנשים הקרובים אלינו. עבור אנשים רבים משימה זו נעשית מאתגרת יותר ויותר משנה לשנה, בין השאר מפני שקשה לחשוב על רעיונות חדשים עבור בני המשפחה והחברים, עבורם כבר קנינו אינספור מתנות. עבור מי שנאבק עם סוגיה זו בימים אלו, נציע לקנות השנה מתנות “ממותגות” – מוצרים שונים אותם כולנו מכירים ואשר ניתן להיות בטוחים כי מי שאנו קונים עבורו את המתנה אכן ייהנה ממנה. במובן מסוים, מדובר כאן על \”ללכת על בטוח\”. השנה, בין אם נארוז את המתנות שאנחנו מביאים לקרובים אלינו בסוגים שונים של אריזות קרטון מודפסות ומושקעות ובין אם נעניק להם מעטפה פשוטה עם כרטיס קנייה למותג כזה או אחר, נוכל להיות בטוחים כי הם ייהנו ממה שהם מקבלים. במקרה זה, האריזה היא בעיקר למטרות יופי והסחת דעתו של מקבל המתנה…

הפתעה באריזת הקרטון – גאדג’טים אלקטרוניים, מוצרי אופנה ועוד

מתנות ממותגות יכולות להיות כמעט כל דבר, כל עוד מדובר במוצר/שירות המוכר לכולנו ומחזיק בשם ומוניטין נרחב. גאדג’טים אלקטרוניים דוגמת אייפון, אייפד וכד’ הם אולי המתנות הממותגות הפופולאריות ביותר של השנים האחרונות (והדבר שהרבה מאוד אנשים מקווים למצוא בתוך אריזות קרטון עטופות ומהודרות שהם מקבלים כמתנות לחג…). אך בנוסף למותגים אלו, ניתן למצוא עוד אינספור מותגים אשר יהוו מתנה “בטוחה” יחסית, החל ממוצרי אופנה שונים ופופולאריים ועד שירותים או אירועים שכולנו מכירים ומתעניינים בהם.

אך גם במקרה של מתנות ממותגות בהן אנו בטוחים כי אנחנו “הולכים על בטוח”, תמיד אפשר ליפול ולקנות מתנה לא מתאימה. כיצד נוכל להיות בטוחים שאנחנו קונים מתנה ממותגת ומתאימה עבור אדם כזה או אחר הקרוב אלינו? זה תלוי כמובן באופיו של מקבל המתנה ותחומי העניין שלו. כל מה שצריך זה להכיר את האדם לו אנו מעניקים את המתנה, וללכת על תחומי העניין הקרובים לליבו. גם אם אתם מזהים תחום מסוים כזה החשוב וקרוב לליבו של אדם כלשהו עבורו אתם מחפשים מתנה, אך לא יודעים בדיוק מה לקנות וממה הוא ייהנה, פשוט לכו על אחד המותגים החמים והמרכזיים בתחום. במקרה הגרוע ביותר, הוא לפחות יוכל להחליף את המתנה במותג מתאים יותר.

עבור ילדים למשל, קשה לפספס אם הולכים על אחד המותגים הפופולאריים בקרב ילדים – מוצרים עם גיבורי הפסטיגל או גיבורי סדרה או סרט כזה או אחר, צעצועים הזוכים להצלחה משמעותית בקרב ילדים, ציוד לבית הספר (כל עוד הינו ממותג בדמויות של יובל המבולבל, דורה וכד’) ועוד.
עבור נשים,  מוצרי קוסמטיקה, בשמים וטיפוח של מותגים מוכרים ומובילים יכול תמיד להיות רעיון טוב (ובטוח יחסית..) למתנה לחג. אותו הדבר נכון גם  לגבי מותגי \”ליף סטייל\” למיניהם וכד’.

להסוות את המתנה הממותגת – אריזה ששומרת על ההפתעה

בעוד ייתכן ביותר כי המתנה הממותגת שנקנה לא תהיה הדבר המקורי ביותר בעולם (טבעם של מותגים פופולאריים), נוכל “להסוות” את אופי המתנה ממש עד רגע פתיחת האריזה, מה שיכול להפוך את כל העניין למעניין יותר. אריזה ייחודית למתנה המסתירה את זהות המתנה היא עניין שגרתי כיום, בין אם מדובר באריזה הצבעונית הפשוטה ביותר ובין אם בסוגים שונים של קרטונים לאריזה אשר נועדו לא רק להסוות, אלא גם לשמור ולהגן על המתנה עצמה (נכון במיוחד למכשירים אלקטרוניים רגישים ויקרים…). כך, אנחנו יכולים להשתמש באריזה עצמה של המתנה שלנו על מנת להפוך אותה למעט פחות טריוויאלית ומעט יותר מקורית ואישית. אם אנחנו קונים למישהו מתנה שלחצי מהמדינה כבר יש, לפחות נוכל נארוז אותה בצורה אישית וייחודית, אשר אולי תהפוך את החג לשמח אפילו יותר מאשר המותג שקנינו בעצמו.

גלילה למעלה